"> آموزش گام به گام مراحل نقاشی ساختمان < نقاشی ساختمان سبلان - نقاشی ساختمان ، قیمت نقاشی ساختمان ، نقاشی ساختمان در تهران

آموزش گام به گام مراحل نقاشی ساختمان

صفر تا صد مراحل نقاشی ساختمان

دانستن مراحل نقاشی ساختمان می‌تواند برایتان دو مزیت به همراه داشته باشد، اول این که اگر شما صفر تا صد مراحل نقاشی ساختمان را یاد بگیرید، می‌توانید بدون صرف هزینه برای استخدام نقاش، خودتان کار نقاشی منزل خویش را انجام دهید و اینگونه از هزینه‌های خود بکاهید. دوم این که اگر شما بتوانید یک آشنایی نسبی با مراحل نقاشی ساختمان به دست بیاوید، می‌توانید نقش پررنگ‌تری در همفکری با نقاش یا طراح خانه خود ایفا کنید، به طوری که طرح نهایی خانه‌تان نزدیکی بیشتری به طرح ذهنی شما داشته باشد. توجه داشته باشید که صرف دانستن تئوری مراحل نقاشی ساختمان نمی‌تواند از شما یک نقاش بی‌نقص بسازد، لذا اگر می‌خواهید تمام مراحل نقاشی ساختمان خود را، خودتان به انجام برسانید، بهتر است قبل از شروع فرآیند نقاشی، کارتان را روی سطوح آزمایشی امتحان کنید.

یادگیری مراحل نقاشی ساختمان

خب، حالا که آستین‌هایتان را بالا زده‌اید تا مراحل نقاشی ساختمان را یاد بگیرید ابتدا باید بروید سراغ تهیه لوازم مورد نیاز، وسایلی که پیش از شروع مراحل نقاشی ساختمان به آن‌ها نیاز دارید عبارتند از قلمو، برس، سمباده، غلطک، رنگ، کاردک، حلال، آب، پودر مل و روغن الیف. پس از این که تمام وسایل را آماده کرید، نوبت ورود به مرحله اول می‌رسد. خب در گام اول باید پنچره‌های ساختمان را باز کنید و سطوحی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید با محلول کف شست‌وشو دهید. اولین مراحل نقاشی ساختمان شاید پیش پا افتاده به نظر برسند اما در حقیقت پایه کار شما را شکل می‌دهند، بر همین اساس می‌توان گفت مراحل ابتدایی نقاشی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مراحل نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان

مراحل عملیاتی

دومین مرحله از مراحل نقاشی ساختمان شامل صاف کردن سطح دیوار است. حقیقت این است که یک دست نشان دادن سطوح رنگ آمیزی شده به کمک تنظیم ضخامت لایه‌های رنگی بسیار دشوار است، بنابراین باید پیش از این که رنگ آمیزی را شروع کنید، سطح مورد نظر خود را به کمک سمباده و کاردک صاف کنید.

پس از این که سطح دیوار را هموار کردید باید به کمک گچ زیرکار سطح دیوار را به طور کامل بپوشانید و پس از خشک شدن روغن، سطح دیوار را بتونه کنید. اصولا دو نوع مختلف بتونه وجود دارد که شما باید بر حسب نوع رنگی که از آن استفاده می‌کنید، یکی از این دو نوع بتوانه را آماده کنید. اگر از رنگ پلاستیک استفاده می‌کنید تنها کافی است پودر مل را با آب ترکیب کنید تا ترکیب بتونه شما آماده شود. برای تهیه بتونه روغنی نیز کافی است روغن الیف را با پودر مل ترکیب کنید و پس از به وجود آمدن این ترکیب رنگ روغن را به آن اضافه کنید. پس از ساخت بتونه و پوشاندن سطح نقاشی به وسیله آن، مجوز یادگیری سایر مراحل نقاشی ساختمان را دریافت خواهید کرد.

پس از خشک شدن بتونه باید سطح نقاشی را بار دیگر سمباده بکشید تا یک دست شود، پیش از شروع مرحله بعدی لازم است بار دیگر گرد و خاک ایجاد شده ناشی از کار با سمباده را تمیز کنید. پس از تمیز کردن سطح نقاشی، باید سطح مورد نظر را آستر بندی کنید، برای این کار می‌توانید از رنگ مخصوص آستر و یا رنگ اصلی استفاده کنید، لایه رنگ آستر باید به اندازه ضخامت داشته باشد که با تیرگی نزند. استفاده از رنگ آستر باعث یک دست به نظر رسیدن لایه‌های رنگی می‌شود که قرار است روی سطح دیوار بزنید.

مراحل نقاشی ساختمان

مراحل نقاشی ساختمان

روش تهیه رنگ

در متن بالا اصلی‌ترین مراحل نقاشی ساختمان را با هم مرور کردیم، حال باید به نکاتی بپردازیم که دانستن آن‌ها به مانند دانستن فوت کوزه‌گری است. یکی از این نکات که در کنار تسلط بر مراحل نقاشی ساختمان باید به آن نیز تسلط داشت، روش تهیه رنگ یا همان شیوه انتخاب رنگ و آماده سازی آن است. شما باید رنگ مورد استفاده خود را بر اساس نیازهایتان انتخاب کنید، این مرحله از کار به اندازه‌ای مهم است که برای رفع ابهاماتی که پیرامون آن وجود دارد، مقالات دیگری درباره مزایا و معایب رنگ روغن، پلاستیک و اکریلیک تهیه کرده‌ایم. پس از این که رنگ مناسب برای رنگ آمیزی سطح مورد نظرتان را انتخاب کردید، باید طبق دستورالعمل‌هایی که روی قوطی رنگ نوشته شده پیش بروید تا رنگ آماده استفاده شود.

پس از این که رنگ را آماده کردید باید به کمک قلمو یا غلطک سطح مورد نظرتان را رنگ آمیزی کنید. توجه داشته باشید که رنگ آمیزی رنگ پلاستیک به کمک غلطک خیلی سخت است و هنگام کار با رنگ پلاستیک، قلمو تنها گزینه‌ای است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

روش کار با قلمو

درباره چگونگی کار با غلطک پیشتر توضیح داده‌ایم، بنابراین اکنون می‌خواهیم با آموزش چگونگی کار با قلمو، آموزش مراحل نقاشی ساختمان را به اتمام برسانیم. پیش از شروع کار با قلمو باید ابتدا گرد و خاک آن را بگیرید و برای انجام این کار کافی است کمی با انگشتان خود برس قلمو را بازی دهید. قلمو را مانند مداد در دستانتان بگیرید و نصف طول را برس را در رنگ فرو ببرید. پس از این که برس را به رنگ آغشته کردید با ضرباتی آرام و یکنواخت رنگ آمیزی را شروع کنید. توجه داشه باشید که یکنواخت بودن ریتم حرکت برس روی سطح نقاشی از اصول مهم رنگ آمیزی تمیز و منظم است. پس از استفاده از قلمو باید برس آن را به طور کامل با کمک آب و حلال‌های رنگ تمیز کنید.

حال که تئوری رنگ آمیزی ساختمان را به طور کامل فراگرفتید، وقت آن رسیده که آستین‌هایتان را بالا بزنید و کار رنگ آمیزی ساختمان خود را به اتمام برسانید. مهم نیست که کارتان چند بار خراب شود چراکه می‌توانید در صورت خراب شدن کارتان، روی لایه رنگ خراب شده را با لایه‌ای جدید بپوشانید. بنابراین از آزمون و خطا نترسید، چراکه ماحصل آزمون و خطا تجربه است و تجربه مهم‌ترین رکن انجام کارهای ساختمانی است. اگر خودتان کم آوردید، می‌توانید روی تجربه نقاشان حرفه‌ای نیز حساب کنید.

نقاشی ساختمان سبلان با بیش از 30 سال سابقه

در حوزه نقاشی ساختمان آماده رنگ آمیزی منزل شماست

با مدیریت ولی نژاد

مطالب مرتبط