قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر چقدراست؟

رنگ مولتی کالر

این رنگ که امروزه در صنعت ساختمان طرفداران ویژه ای دارد نوعی رنگ شیمیایی است. این رنگ دارای بافتی سلولزی بسیار ریز است که تنوع بسیار زیادی در رنگ دارد. در هنگام نقاشی ساختمان توسط رنگ مولتی کالر چند رنگ به صورت رگه هایی در هم است که هر فرد بنا به سلیقه ی خود نوعی از این رنگ ها را انتخاب می کند. همچنین باید به این اصل توجه کرد که قیمت رنگ مولتی کالر نیز تاثیر مهمی در انتخاب این رنگ دارد.
از رنگ مولتی کالر برای مکان های پرتردد مانند مترو، مدرسه، اداراتريال بیمارستان، دانشگاه و … استفاده می شود. اما استفاده از رنگ مولتی کالر فقط به مکان های پرتردد محدود نمی شود. استفاده از این رنگ در نقاشی داخل ساختمان نیز جلوه ای زیبا به اتاق ها، پذیرایی، پارکینگ، پاگرد و… می بخشد.
این نوع رنگ نیز مانند انواع رنگ های دیگر دارای مزایا و معایبی است که به بررسی آن می پردازیم.

قیمت رنگ مولتی کالر

قیمت رنگ مولتی کالر

مزایای رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر دارای مزایای زیادی است که به چند مورد اشاره می کنیم.
1-این رنگ در برابر جذب گرد و غبار بسیار مقاوم است.
2-استفاده از رنگ مولتی کالر این مزیت را دارد که به راحتی و بدون نگرانی می توان سطح مورد نظر را با آب و یا انواع شوینده ها شستشو داد و تمیز نمود.
3-در برابر نور خورشید و خراشیدگی بسیار مقاوم و در طولانی مدت هرگز پوسته پوسته نمی شود و سطح را به طور کامل پوشش می دهد.
4-ضخامت اجرای آن بسیار کم است.
5-سرعت انجام رنگ آمیزی با رنگ مولتی کالر بسیار بالا است و به راحتی سطوح ناصاف مانند رادیاتور و لوله ها را رنگ می توان نمود.
6- چسبندگی آن بر روی سطوح بسیار زیاد است و به آسانی جدا نمی شود.
7-به حلال های نفت نیازی ندارد. در صورت غلظت می توان از مقداری آب برای رقیق نمودن آن استفاده نمود.
8-دارای تنوع بسیار بنا به سلیقه مشتری است و همه سطوح را می توان با رنگ مولتی کالر پوشش داد.
9-به سادگی در صورت نیاز قابل به ترمیم استو
10 در برابر ضربه مقاومت بالایی دارد.
11- نسبت به ترک خوردگی زیر سطح مقاوم بوده و قابلیت کشش زیادی دارد.
12-بوی رنگ مولتی کالر به سرعت بعد از مدت کوتاهی از بین می رود.
13-با استفاده از اسپری گان به نام آدمک می توان سطوح غیر قابل دسترس را نیز به سادگی رنگ نمود.
14-ساختاری لایه لایه دارد برای همین سطح زیرین آن رطوبت را خارج می کند.
15-هزینه بازسازی و تعمیر آن بسیار اندک است.
16-به دلیل چسبندگی فوق العاده در مکان هایی که از رنگ های دیگر نمی توان استفاده نمود به راحتی از رنگ مولتی کالر می توان استفاده کرد.

قیمت رنگ مولتی کالر

قیمت رنگ مولتی کالر

معایب رنگ مولتی کالر

این نوع رنگ نیز مانند انواع دیگر رنگ ها دارای معایبی است که به ذکر آن ها خواهیم پرداخت.
1-برای این که رنگ مولتی کالر زیبا تر شود و بهتر خود را نشان دهد. باید حتما زیر سازی توسط رنگ پلاستیک یا اکرولیک و یا روغن انجام شود.
2-رنگ آمیزی ساختمان و محل مورد نظر با دستگاه مخصوص قابل انجام است و به هیچ عنوان نمی توان از غلتک و یا قلم مو برای این کار استفاده نمود.
3-این رنگ بسیار زیبا و جذاب است.
اما نکته مهم در مورد این رنگ این است که شما اگر بخواهید رنگ محل مورد نظر خود را تغییر دهید باید از ابتدا شروع به زیر سازی و بازسازی محل کنید . زیرا این نوع رنگ بسیار چسبنده است و با خلل و ناهمواری هایی که بر روی سطح ایجاد شده است نمی توان رنگ آمیزی خوبی بر روی این سطح دوباره انجام داد. بنابراین نیاز به زیر سازی دوباره و پرداخت هزینه های بالا است.

قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر

همانطور که همه افراد می دانند. هنگامی که قرار باشد یک سطح رنگ توسط فرد متخصص رنگ شود. این کار بر حسب متر مربع سنجیده می شود.برای رنگ مولتی کالر هم همین امر صدق می کند. اما قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر بستگی مستقیم به مساحت سطح مورد نظر و زیر سازی آن دارد.
اگر سطح مورد نظر یک دیوار گچی باشد. باید ابتدا محل را توسط رنگ روغن و یا رنگ پلاستیک و یا حتی رنگ اکرلیک رنگ کرد. بعد برای ایجاد یک سطح صاف و بدون ناهمواری لازم است که تمام سطح بتونه کاری و سمباده زنی شود. سپس باید دوباره روی این سطح یک لایه رنگ دیگر زده شود. بعد از تمام شدن تمام این کارها می توان بر روی سطح مورد نظر خود رنگ مولتی کالر را اجرا نمود.
با تمام کارهایی که گفته شد قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر بسته به نوع زیر سازی آن متفاوت است.اگر از رنگ روغن برای زیر سازی آن استفاده شود قیمت رنگ مولتی کالر با زیر سازی رنگ اکرلیک متفاوت است. اما توجه نمایید که زیر سازی با رنگ روغن از تمام زیر سازی های دیگر قیمت بیشتری دارد. برای همین قیمت هر متر مربع رنگ مولتی کالر با زیر سازی رنگ روغن بیشتر می شود.
اگر شما بدون هیچ مشکلی زیر سازی محل را انجام داده باشید. می توانید با خرید یک گالن رنگ مولتی کالر می توانید یک سطح 20 تا 25 متر مربعی را رنگ کنید. برای همین است که هنگام زیر سازی سطح مورد نظر اگر از رنگ پلاستیک برای این کار استفاده کنید هزینه کمتر می شود و شما برای رنگ نمودن سطح خود قیمت کمتری پرداخت می نمایید.
اگر شما برای انتخاب رنگ مورد نظر خود و همین طور انجام این کار دچار مشکل هستید می توانید با مراجعه به سایت ما و تماس با مشاوران این سایت از تجربه این افراد استفاده نموده و مشکل خود را حل نمایید. همچنین در صورت داشتن هر گونه پرسش مشاوران ما در این سایت آماده پاسخ گویی به شما به صورت کاملا رایگان می باشند. برای مشاهده لیست قیمت هر متر مربع از رنگ مولتی کالر به سایت ما مراجعه نمایید. قیمت رنگ مولتی کالر در این سایت بسیار مناسب تر از سایت های دیگر است.
فقط کافی است با ما تماس بگیرید. تا از صفر تا صد این کار را به دست همکاران حرفه ای ما بسپارید.

مطالب مرتبط