"> نکات رنگ آمیزی سقف < نقاشی ساختمان سبلان - نقاشی ساختمان ، قیمت نقاشی ساختمان ، نقاشی ساختمان در تهران

نکات رنگ آمیزی سقف

نکاتی که باید هنگام رنگ آمیزی سقف رعایت کنید

رنگ آمیزی سقف
در پروسه نقاشی ساختمان یکی از مراحل مهم رنگ آمیزی سقف میباشد، در طی این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می توانید سقف منزل خود را بدون هیچ ترسی برای داشتن یک رنگ آمیزی زیبا آماده کنید.
اگر از رنگ آمیزی سقف منزل خود می ترسید یا تنفر دارید، باید بدانید که تنها نیستید، برای اینکه بیشتر نقاشان حرفه ای و آماتور هم، همین حس شما را نسبت به رنگ کردن سقف دارند. رنگ کردن سقف یک کار فوق العاده طاقت فرسا و سختی در پروژه نقاشی ساختمان می باشد. در بیشتر موارد، سقف را به رنگ سفید میزنند و در واقع می توان گفت که سقف از قسمت هایی است که هیچگاه رنگی به غیراز سفید به خود ندیده است.

از اسپری به هیچ وجه استفاده نکنید

وقتی از اسپری برای رنگ کردن سقف منزل خود استفاده می کنید، باید بدانید نمی توانید تمامی قسمت ها را به خوبی پوشش دهید، زیرا سقف از قسمت هایی است که همیشه در دید افراد مختلف می باشد. یکی از بهترین ابزارها که امروزه بیشتر متخصصان استفاده می کنند، استفاده از غلطک است، هرچند هم با غلطک نمی توان تمامی قسمت ها به به خوبی مورد پوشش رنگ قرار داد اما سرعت رنگ کردن و کیفیت آن به مراتب بهتر خواهد بود. البته همه این ها بستگی به نوع سقف شما دارد و در مکان هایی که سقف ساده و صاف است، بهترین ابزار غلطک است درغیر این صورت باید در کنار از قلم مو هم استفاده کنید.

 

از نردبان به جای تخته برای ایستادن و دسترسی به سقف استفاده کنید

استفاده از تخته که برروی دو منبع قرار گرفته است، خیلی خوب و یک ابزار محکمی است اما نه برای تمامی کاربردها. یکی ازمواردی که توصیه میشود از آن استفاده نکنید، سقف ها می باشند. از تخته ها بیشتر برای رنگ ها محیط های بیرونی استفاده می کنند. یکی از معایب استفاده از تخته ها، کوتاه بودن سقف ها و جلوگیری از انعطاف برای نقاشی کردن . درصورتی که قد شما مناسب باشد، با نردبان خیلی راحت می توانید هر گونه چرخشی را ایجاد کرده و هیچ مشکلی در رنگ کردن نداشته باشید. البته اگر از غلطک استفاده کنید، با توجه به اینکه طول دسته های غلطک می تواند تنظیم شود، نیاز به استفاده از نردبان یا تخته نیست مگر برای قسمت هایی که با استفاده از غلطک دردسترس نمی باشند.

 

سقف ها بیشترین انرژی را در پروژه نیاز دارند

بعد از اینکه دیوارها و چهارچوب ها رنگ آمیزی شد، رنگ کردن سقف ها آغاز می شود که تعداد روز رنگ کردن پروژه به مراتب به اندازه کل تعداد روزهای دیوار یا حتی بیشتر می باشد. یکی از باورهای اشتباه سقف ها این است آن ها به عنوان یک دیوار می بینند در صورتی که این مساله اشتباه محض است، زیرا رنگ های مورد استفاده برای سقف خاص هستند و خود یک پروژه ای است که نیازمند دقت و بررسی بیشتری می باشد و بیشتر از همه مکان ها مورد توجه افراد قرار خواهد گرفت.

 

از رنگ سفید برای سقف استفاده کنید

همیشه این سوال بین افراد خانواده وجود دارد که چرا نباید از رنگ های غیرسفید برای سقف استفاده کرد. سقف ها از قسمت هایی است که نباید با آن ها به اصطلاح شوخی کرد. اما چرا باید حتما از رنگ سفید برای سقف استفاده کرد یا بهتر بگوییم مزیت استفاده از رنگ سفید چیست:
1. استفاده از رنگ سفید روشنایی بیشتری به منزل یا محیط کار شما می دهد.
2. دید وسیعتری به افراد در هنگام ورود می دهد. هنگامی که فردی وارد مکانی با سقف تیره می شود، خود را در یک محیط بسته می بیند اما اگر سقف سفید رنگ باشد، به او یک احساس باز می دهد.
3. رنگ های سفید ساده بیشتر از همه حس آزادگی و روشنایی را می دهد و فرد خود را محصور یک محیطی که متعلق به مکانی خاص است، نمی بیند.

 

منبع: realestate.usnews.com

ترجمه و بازنشر: xhousepainting.com

مطالب مرتبط