"> چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟- نقاشی ساختمان الماس - نقاشی ساختمان ارزان

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

رنگ مولتی کالر چیست و چگونه آن را پاک کنیم؟

رنگ مولتی کالر همانطور که از نام آن مشخص است شامل چند رنگ می باشد.به این صورت که شما یک زمینه ساده تک رنگ دارید و داخل این زمینه رگه هایی از رنگ های دیگر وجود دارد.تنوع رنگ مولتی کالر باعث علاقمندی افراد بسیاری به استفاده از این نوع رنگ شده است.برخلاف سایر رنگ ها رنگ مولتی کالر با اسپری های مخصوص (آدمک) انجام می شود و از غلتک ویا قلم مو فقط برای زیر سازی این نوع رنگ ها که از جنس رنگ پلاستیک یا پرایمر مخصوص می باشد می توان استفاده کرد. رنگ مولتی کالر بیشتر در محیط های عمومی و پر رفت و آمد استفاده می شود. دلیل استفاده از رنگ مولتی کالرجذب گرد و غبار توسط این رنگ مولتی کالر نسبت به بقیه رنگ های موجود در بازار می باشد. رنگ مولتی کالرمعمولی با شستشو خراب می شود و تنهانمونه های خاص این نوع رنگ که زیر رنگ قابل شستشو مثل رنگ روغن و رنگ آکریلیک دارد می تواند می باشد.البته در شستشو دوام بیاورد. اما میزان مقاومت آن در برابر شستشو به اندازه رنگ های روغنی نیست. رنگ مولتی کالر برای رنگ آمیزی بیشتردر محیط های عمومی مثل و مکان های پر رفت و آمدمورد استفاده قرار می گیرد.

توصیه می کنیم پیش از مطالعه این مطلب آموزش گام به گام استفاده از رنگ مولتی کالر را حتما بخوانید.
در واقع رنگ مولتی کالربرای منازل توصیه نمی شود در واقع شما با استفاده از رنگ مولتی کالر دیوار منزل خود را یکبار مصرف کرده اید، زیرا ممکن است پس از چند سال علاقه خود را به رنگ از دست بدهید که پاک کردن رنگ مولتی کالر مشکل است و هزینه زیادی در بر دارد. . در واقع رنگ مولتی کالربرای منازل توصیه نمی شود و شما با استفاده از رنگ مولتی کالر دیوار منزل خود را یکبار مصرف کرده اید.

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

اصلی ترین مشکل رنگ مولتی کالر زمانی نمایان می شود که شما بخواهید روی رنگ مولتی کالر به اجرای رنگ روغنی یا رنگ آکریلیک بپردازید.خوب در این سطح پراز خلل و فرج و ناصاف مشکلاتی وجود دارد.برای صاف کردن سطوح رنگ مولتی کالر بایستی از تکنیک بتونه یکسره استفاده نمود که نیاز به استفاده از استادکاران کاربلد خواهد داشت ودر صورت استفاده از افراد سودجو دیوارهای کاملا معیوب نصیب شما خواهد شد.دیوارهایی که با رنگ مولتی کالر پوشانده شده است به علت وجود زبری ودانه های برجسته برای کاغذ دیواری مناسب نیست .در صورتی که می خواهید از کاعذ دیواری استفاده کنید باید کل دانه های درشت دیوار تراشیده شود، زیر سازی انجام گیرد ودر مرحله آخر کاغذ های نسبتا کلفت استفاده شود تا کاستی های دیوار را بپوشاند.

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

مراحل پاک کردن رنگ مولتی کالر

1. سطح رنگ شده را تمیز کنید

سطح رنگ شده را به صورت سرتا سری تمیز کنید، با استفاده از یک پاک کننده شیمیایی سطح را به خوبی شستشو داده و بگذارید خشک شود.اگر مصالح دیوار رنگ شده با رنگ مولتی کالر از جنس دیوار های پیش ساخته است از پاک کننده شیمیایی استفاده نکنید چون به دیوارها صدمه می زند.بهتر است برای پاک کردن رنگ از سنباده استفاده کنید.

2. لبه ها را چسب کاری کنید

لبه ها را در ناحیه هایی که رنگ مولتی کالررا پاک خواهید کرد چسب کاری کنید. بنابراین ناحیه هایی که رنگ حذف نشده احتیاج به سنباده یا اسپری ندارد.

3. سطح رنگ شده با رنگ مولتی کالر را سمباده زنی کنید

ابتدا سطح رنگ شده را با یک سنباده کاغذی 60 سنباده بزنید ،اگر از دستگاه سنباده زنی استفاده می کنید آن را به صورت مدور روی دیوار حرکت بدهیدتا دیوار به صورت یکنواخت سنباده زده شود. پس از آن سطح را با سنباده متوسط 80 تا 100 دوباره سنباده بزنیدودر آخرین مرحله دیوار را با سمباده کاغذی ریز.150 تا 200 پاک کنید تاخلل و فرج آن از بین برود و دیوار یکدست شود. نکته مهم دیگر در هنگام سمباده زدن دیوار ها اینست که از کف تا سقف به صورت حرکت عمودی و افقی زده سمباده زده شود.

نکته: برای دیوارهای چوبی از اسفنج های مخصوص یا سطح سنباده استفاده کنید تا به آن آسیبی نزنید.

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

چگونه رنگ مولتی کالر را پاک کنیم؟

4. از پاک کننده رنگ استفاده کنید

شما می توانید از بعضی پاک کننده های رنگ که آسیب به محیط زیست نمی زند استفاده کنید به این شکل که آن پاک کننده را داخل اسپری افشانه ای ریخته و روی رنگ مولتی کالر اسپری کنید و برای چند دقیقه صبر کنید، سپس با استفاده از پارچه های تمیز یا تیغه و کاردک رنگ را پاک کنید.

توجه: حتما در موقع استفاده از پاک کننده ها از عینک ایمنی و ماسک استفاده کنید.

5. ترمیم دیوارها

گاهی اوقات ممکن است پس از انجام مراحل قبل، بعضی از قسمت های دیوار دچار ترک شده و جدا شوند، باید این قسمت ها را با گچ پر کنید و بگذاردید تا کاملا گچ ها خشک شود.سپس قسمت هی گچ کاری شده را سمباده بزنید تا کاملا صاف و یکدست شود. البته قبل از سنباده زدن دیوارها را گردگیری کنید.

6. در فاصله دیوار و سقف ها مرز مشخصی بگذارید

7. دیوارهای رنگ شده بارنگ مولتی کالر را بتونه کاری کنید

بتونه کاری کردن دیوارها باعث می شود رنگ جدید شما خیلی بهتر به سطح جلا داده شده بچسبد وآن را از کنده شدن و پوسته پوسته شدن حفظ کند. سوراخ و ترک های دیوار با بتونه کاری گرفته می شود ، بتونه کاری رطوبت موجود در رنگ شما را جذب می کند و در نهایت پوشش دیوار ظاهر بهتری خواهد داشت. همچنین استفاده از یک بتونه خوب باعث می شود رنگ جدید شما بهتر روی دیوار مشخص شود.

نکته مهم:قبل از انجام هر کار ، یک نقطه دور از دید بر روی دیوار در نظر بگیرید و رنگ مورد نظر خود را روی آن امتحان کنید،در صورتی که آن را پسندیدید می توانید کل دیوار را با خیال راحت رنگ آمیزی کنید.

مطالب مرتبط